Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Jaunesnėse amžiaus grupėse miokardito rizika po vakcinacijos yra didesnė nei Covid-19 infekcijos atveju

STI šių metų liepos 21-ą dieną paskelbė tuo metu prieinamų mokslinių studijų apžvalgą apie Covid-19 vakcinacijos sukeliamą miokardito riziką populiacinių studijų duomenimis, į ką svarbu atsižvelgti, vertinant iRNR vakcinų naudos ir rizikos santykį įvairioms amžiaus grupėms.

Kiek daugiau nei prieš mėnesį vienas žymiausių pasaulio epidemiologų John P. A. Ionnidis kartu su bendraautoriais paskelbė naujai atliktą Covid-19 infekcijos mirties rizikos (IFR) analizę įvairiose amžiaus grupėse, apibendrindami kelių dešimčių šalių duomenis: “Svarbu tiksliai įvertinti COVID-19 infekcijos mirštamumą (IFR) tarp jauno ir vidutinio amžiaus žmonių, jei jie nebuvo skiepyti ar anksčiau užsikrėtę, nes 94 % pasaulio gyventojų yra jaunesni nei 70 metų, o 86 % – jaunesni nei 60 metų. Atlikę sistemingą paiešką „SeroTracker” ir „PubMed” (protokolas: https://osf.io/xvupr), nustatė 40 tinkamų nacionalinių serologinio paplitimo tyrimų, apimančių 38 šalis ir turinčių serologinio paplitimo prieš skiepijimą duomenis.


0-19 metų amžiaus gyventojų IFR mediana buvo 0,0003 %, 20-29 metų – 0,003 %, 30-39 metų – 0,011 %, 40-49 metų – 0,035 %, 50-59 metų – 0,129 % ir 60-69 metų – 0,501 %. Įtraukus duomenis iš dar 9 šalių, kuriose COVID-19 mirčių pasiskirstymą pagal amžių buvo galima apskaičiuoti, buvo gauta 0,025-0,032% IFR mediana 0-59 metų amžiaus grupėje ir 0,063-0,082% 0-69 metų amžiaus grupėje. Metaregresinė analizė taip pat parodė, kad bendras IFR šiose amžiaus grupėse yra atitinkamai 0,03 % ir 0,07 %.


Dabartinė analizė rodo, kad C19 IFR prieš skiepijimą jauno ir vidutinio amžiaus žmonių grupėse yra daug mažesnis nei anksčiau manyta. Tarp šalių buvo didelių skirtumų, kurie gali atspindėti gretutinių ligų ir kitų veiksnių skirtumus. Šie įverčiai yra atskaitos taškas, nuo kurio galima prognozuoti tolesnį IFR mažėjimą dėl plačiai paplitusios vakcinacijos, ankstesnių infekcijų ir naujų viruso atmainų evoliucijos.”

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2022.10.11.22280963v1

Įvertinus, kad mirtingumo rizika infekcijos atveju yra ypač maža jauniems ir vidutinio amžiaus sveikiems žmonėms, bei faktą, kad jaunesnėse amžiaus grupėse miokardito rizika po vakcinacijos yra didesnė nei Covid-19 infekcijos atveju, vakcinacijos prieš Covid-19 rekomendacija, ypač pakartotinomis dozėmis, bei įvertinus faktą, kad dauguma gyventojų šiais metais yra natūraliai imunizuoti, šiose gyventojų grupėse yra abejotina dėl santykinai didesnės rizikos nei naudos.


Viena pagrindinių priežasčių yra santykinai didesnė miokardito rizika jaunesnėse amžiaus grupėse, kuris, kaip atskleidė naujai publikuota studija, gali būti ir mirties priežastimi dėl vakcinacijos sukelto aritmogeninio miokardo pažeidimo povakcininio miokardito atveju. Cituojame šių pakitimų aprašymą staigios mirties 20-ies dienų po vakcinacijos atvejais, kurie buvo nustatyti autopsijos metu, ir prieš keletą dienų publikuoti recenzuotoje publikacijoje: “Standartizuotas skrodimas buvo atliktas 25 asmenims, kurie netikėtai mirė per 20 dienų po vakcinacijos nuo SARS-CoV-2. Keturiems pacientams, kurie buvo paskiepyti mRNA vakcina, nustatėme ūminį (peri-)miokarditą, nenustatę kitos reikšmingos ligos ar sveikatos būklės, galėjusios sukelti netikėtą mirtį. Histologiškai nustatyta fragmentiška intersticinė miokardo T-limfocitų infiltracija, susijusi su lengvu miocitų pažeidimu. Apskritai skrodimo rezultatai rodė, kad mirtis įvyko dėl ūminio aritmogeninio širdies nepakankamumo. Taigi miokarditas gali būti potencialiai mirtina komplikacija po mRNA pagrindu atliktos vakcinacijos nuo SARS-CoV-2.”

https://link.springer.com/article/10.1007/s00392-022-02129-5

© Visos autorių teisės priklauso Sveikatos teisės institutui. Be Sveikatos teisės instituto atskiro leidimo draudžiama skelbti, atgaminti, platinti ar bet kokiu kitu būdu panaudoti šią informaciją.

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS