Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Didelių populiacijų tyrimai apie vakcinas, persirgimą ir širdies ligų riziką

Tik DABAR atsiranda didelių populiacijų tyrimų rezultatai, kurie leidžia apie vakcinas, persirgimą ir širdies ligų riziką daryti patikimesnes išvadas.

Didelės apimties Izraelio populiacinis tyrimas parodė, kad COVID-19 persirgusiems nevakcinuotiems pacientams perikardito ir miokardito rizika nepadidėja, lyginant su šiuo virusu neužsikrėtusiais asmenimis.[1]

Honkonge atliktas paauglių tyrimas[2] rodo, kad miokarditas po antrosios vakcinos dozės pasireiškia 1 iš 2680 12–17 m. berniukų, o pagal Šiaurės šalių[3] ir Prancūzijos[4] tyrimus miokarditas po Moderna vakcinos pasireiškia 3,3–3,7 karto dažniau nei po Pfizer vakcinos, kas reikštų, kad miokarditas po antrosios Moderna vakcinos dozės pasireiškia 1 iš 724–812 12–17 m. berniukų. 

Tame pačiame Šiaurės šalių tyrime apskaičiuota, kad miokarditas po Pfizer ar Modernos 16–24 m. jauniems vyrams buvo 28 kartus dažnesnis nei po COVID-19 infekcijos.

Kitas tyrimas[5] tyrė 12–17 metų pacientus, kuriems įtariamas mRNA vakcinų sukeltas mioperikarditas. Tyrėjai nustatė, kad 69 proc. atvejų po antrosios dozės praėjus 3–8 mėnesiams magnetinio rezonanso tyrimas (MRT) vis dar rodė širdies pakitimus.

Ontarijo provincijoje (Kanada) gauti duomenys[6] rodo, kad 18–24 m. vyrams, pasiskiepijusiems Moderna vakcina, rizika susirgti miokarditu ir/ar perikarditu buvo 5 kartus didesnė.

„Vertinant riziką ir naudą, šiuos aspektus ypač svarbu prisiminti jauno amžiaus grupėse, asmenims be rizikos faktorių“, – teigia gydytoja kardiologė Loreta Strøm.

© Visos autorių teisės priklauso Sveikatos teisės institutui. Be Sveikatos teisės instituto atskiro leidimo draudžiama skelbti, atgaminti, platinti ar bet kokiu kitu būdu panaudoti šią informaciją.

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS