Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Europos vaistų agentūra pateikė rekomendacijas dėl Lagevrio vartojimo COVID-19 gydyti

Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistų komitetas pateikė rekomendaciją dėl Lagevrio (molnupiraviro, MK 4482) vartojimo COVID-19 gydymui siekdama padėti nacionalinėms institucijoms nuspręsti dėl galimo ankstyvo vaisto vartojimo prieš registruojant vaistą.

Pranešime teigiama, kad šiuo vaistu, kuris dar neregistruotas ES, gali būti gydomi COVID-19 sergantys suaugusieji, kuriems nereikia papildomo deguonies ir yra padidėjusi rizika susirgti sunkia COVID-19 ligos forma. Preparatą reikia skirti kuo greičiau diagnozavus COVID-19 (per 5 dienas nuo simptomų pradžios).

Rekomendacija remiasi tarpiniais pagrindinio tyrimo, atlikto su nehospitalizuotais, neskiepytais pacientais, kuriems padidėjusi sunkios COVID-19 rizika, rezultatais. Praėjus maždaug mėnesiui nuo gydymo pradžios 7,3 proc. pacientų (28 iš 385), vartojusių Lagevrio, palyginti su 14,1 proc. (53 iš 377) pacientų, vartojusių placebą (fiktyvų gydymą), buvo hospitalizuoti arba mirė. Nė vienas Lagevrio grupės pacientas nemirė (placebo grupėje – 8).

Dažniausias šalutinis poveikis buvo viduriavimas, pykinimas, galvos svaigimas ir galvos skausmas; visi šie reiškiniai buvo lengvi arba vidutinio sunkumo.

„Lagevrio nerekomenduojama vartoti nėštumo metu ir moterims, kurios gali pastoti ir netaiko veiksmingos kontracepcijos. Moterys, kurios gali pastoti, gydymo metu ir 4 dienas po paskutinės Lagevrio dozės turi taikyti veiksmingą kontracepciją. Gydymo metu ir 4 dienas po gydymo negalima žindyti“, – rašoma pranešime.

ŠALTINIS: https://www.ema.europa.eu/en/news/ema-issues-advice-use-lagevrio-molnupiravir-treatment-covid-19

Visos teisės saugomos ©

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS