Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Ataskaita: Švedijos „neužsidarymo“ politika buvo teisinga

Švedija baigė rengti ataskaitą apie tai, kaip šalyje buvo valdomas COVID-19. Ataskaitoje teigiamai vertinamas sprendimas vengti visiško uždarymo, koks buvo vykdomas kitose šalyse. Autoriai taip pat teigė, kad kai kurie apribojimai galėjo būti įgyvendinti anksčiau.

„Švedija, vengdama visiško lokdauno ir pasikliaudama savo gyventojų sveiku protu, priėmė teisingą sprendimą“, – teigė viruso valdymą tirianti komisija.

Švedijos ekspertai teigė, kad pakartotiniai lokdaunai kitose Europos šalyse nebuvo nei „būtini“, nei „pateisinami“.

Ataskaitoje teigiama, kad sprendimas propaguoti „patarimus ir rekomendacijas, kurių žmonės turėtų laikytis savanoriškai“, buvo „iš esmės teisingas“. Autorių teigimu, švedai galėjo išsaugoti daugiau asmeninių laisvių nei kitos šalys.

Pasak The Telegraph, ataskaitoje pasisakoma prieš lokdaunų taikymą, jei kiltų „naujas rimtas epidemijos protrūkis.“

Švedijos pareigūnai teigė, kad kai kuriose šalyse, kuriose buvo įvesti lokdaunai, rezultatai buvo daug prastesni nei Skandinavijos šalyje.

Sveikatos apsaugos ministrė Lena Hallengren teigė: „Dėl neuždarymo politikos buvo daug diskusijų. Pandemijos metu man teko atsakyti į daugybę klausimų apie „Švedijos strategiją“. Tai, kad komisija priėjo išvados, jog bendra neinvazinėmis rekomendacijomis pagrįsta strategija, buvo teisingas pasirinkimas. Manau, kad tai gerai.“

Vis dėlto autoriai teigė, kad reikėjo nustatyti apribojimus patalpų viduje ir anksčiau skatinti dėvėti kaukes.

© Visos autorių teisės priklauso Sveikatos teisės institutui. Be Sveikatos teisės instituto atskiro leidimo draudžiama skelbti, atgaminti, platinti ar bet kokiu kitu būdu panaudoti šią informaciją.

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS