Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Ankstesnio užsikrėtimo ir vakcinacijos poveikis simptominiam omikronui

Dvi COVID-19 vakcinos dozės yra susijusios su neigiama apsauga nuo simptominio užsikrėtimo šia liga, o ankstesnis užsikrėtimas nepasiskiepijus suteikia apie 50 proc. imunitetą.

Žurnale „New England Journal of Medicine“ paskelbtame tyrime nagrinėta omikrono banga Katare, trukusi maždaug nuo 2021 m. gruodžio iki 2022 m. vasario – lyginant daugiau kaip 100 tūkst. omikronu užsikrėtusių ir neužsikrėtusių asmenų vakcinacijos lygį ir imunitetą.

Tyrimo autoriai nustatė, kad asmenys, kurie anksčiau buvo užsikrėtę, bet nebuvo skiepyti, dviem omikrono atmainos subvariantams turėjo 46,1 ir 50 proc. imunitetą (net jei nuo ankstesnio užsikrėtimo praėjo daugiau nei 300 dienų).

O asmenims, kurie buvo pasiskiepiję dviem Pfizer ir Moderna dozėmis, bet anksčiau nebuvo užsikrėtę, buvo nustatytas neigiamas imunitetas tiek BA.1, tiek BA.2 omikrono subvariantams. Tai rodo, kad jų patiriama rizika užsikrėsti COVID-19 yra didesnė nei vidutiniam žmogui.

Praėjus 6 mėnesiams po dviejų Pfizer vakcinos dozių, imunitetas prieš bet kokią omikrono infekciją sumažėjo iki -3,4 proc., po dviejų Modernos vakcinos dozių sumažėjo iki -10,3 proc.

Autoriai taip pat nurodė, kad trys Pfizer vakcinos dozės padidino imunitetą daugiau kaip 50 proc., tačiau tai buvo nustatyta praėjus vos 40 dienų po trečiosios dozės, o tai yra labai trumpas laiko tarpas. Palyginimui, matuojant praėjus 300 dienų po ankstesnio užsikrėtimo natūralus imunitetas buvo išlikęs apie 50 proc., o praėjus 270 dienų po antrosios vakcinos dozės imuniteto lygis sumažėjo iki neigiamo.

© Visos autorių teisės priklauso Sveikatos teisės institutui. Be Sveikatos teisės instituto atskiro leidimo draudžiama skelbti, atgaminti, platinti ar bet kokiu kitu būdu panaudoti šią informaciją.

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS