▶️ Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. I. Vėgėlė „Privalomo vakcinavimo nuo Covid-19 teisėtumas Lietuvos teisėje“

Privalomo vakcinavimo nuo Covid teisėtumas Lietuvos teisėje: Europos Žmogaus Teisių Teismo įžvalgos byloje Vavrička ir kiti prieš Čekijos Respubliką

Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė skaitė pranešimą „Privalomo vakcinavimo nuo Covid-19 teisėtumas Lietuvos teisėje: Europos Žmogaus Teisių Teismo įžvalgos byloje Vavrička ir kiti prieš Čekijos Respubliką“.

Anot advokato, žmonių gyvenimą riboti galima, tačiau tik įstatymų nustatytais atvejais ar tvarka, tad abejotina, kad 2020 m. kovą įvesti ir toliau tęsiami suvaržymai yra teisėti.

„Nors Vyriausybei ir suteikiama teisė įvesti tam tikrus ribojimus, bet tik tam, kad būtų suvaldyta ekstremali situacija. Tačiau net ir ją reglamentuojantis įstatymas neleidžia riboti judėjimo laisvės, teisės į mokslą, asmens neliečiamumo ar paslaugų gavimo. Galimi tik tie apribojimai, kurie būtini situacijai likviduoti, tačiau lieka neaišku, ar ribojant nepasiskiepijusių asmenų teises yra likviduojama ekstremali situacija“, – teigė I. Vėgėlė.

14 komentarų apie “▶️ Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. I. Vėgėlė „Privalomo vakcinavimo nuo Covid-19 teisėtumas Lietuvos teisėje“”

  1. Tik tokie žmonės kaip tamsta, gali pastatyti Lietuvą ant kojų, ir išvesti iš esamo chaoso, kuris padaromas seime – neadekvačiai priimant įstatymus !

  2. Puikus profesionalus pranešimas. Stiprybės Jums ir didziausia pagarba, kad atstovaujate Lietuvai, kai ji yra pavojuje nuo valdžios nekompetencijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *