Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

▶️ Advokatė prof. dr. Liudvika Meškauskaitė „Lietuva kalba, bet nesusikalba“

Advokatė prof. dr. Liudvika Meškauskaitė atkreipė dėmesį į tai, kad nors informacijos COVID-19 tema yra labai daug ir įvairios, bet atsiranda vis daugiau diskusinių momentų ir neatsakytų klausimų. „Susiduriame ne tik su medicininiais iššūkiais, su Konstitucija prasilenkiančiomis teisinio reguliavimo problemomis, bet ir su neregėta komunikacine krize – infodemija.“

Ji atkreipė dėmesį į kelis svarbius momentus. Pirmiausiai – užsakomosios informacijos srautai.

„Užsakomieji straipsniai dabar veržiasi ten, kur turi būti skelbiama objektyvi informacija. Valdžia skiria didžiules sumas lojaliems leidiniams ir jie skelbia tai, už ką jiems sumokėta, nors ne visada nurodoma, kad tai – užsakyta  informacija“.

L. Meškauskaitė aptarė ne vieną iššūkį. Tarp jų – ir per didelis valdžios ir žiniasklaidos susibičiuliavimas bei nuo faktinės realybės atsiliekantis viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų teisiniame reguliavimas, dėl ko ne vienas populiarus influenceris ar informacijos platforma yra laisvi nuo daugelio Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų laikymosi.

„Šių veiksnių visuma tapo infodemijos priežastimi. Šiandien didžiausias blogis yra ne liga, o visuomenės susipriešinimas. Kur vėliau dėsime visus tuos, kurie šiandien išvadinti buduliais ir antivakseriais?“

12 komentarų apie “▶️ Advokatė prof. dr. Liudvika Meškauskaitė „Lietuva kalba, bet nesusikalba“”

 1. Nuostabi kalba, pasakyta suprantamai kiekvienam paprastam žmogui, perklausysiu dar ne vieną kartą. Didžiulis dėkui gerb. L. Meškauskaitei.

 2. Ačiū gerbiama advokate, jūsų,ir visų konferencijos dalyvių kalbos, mus padrąsina, motyvuoja, kelia pasitikėjimą savimi, suteikia vilties, kad būsime išgirsti.

 3. Dėkoju už nuoširdų, dalykišką, suprantamą pasisakymą.
  Svarbiausia – išsakant nuomonę nepataikaujama valdžiai.
  Tai – tarsi žinia Lietuvos liaudžiai!

 4. Nuostabi kalba. Jūs įnešate Vilties spindulėlį. Ačiū prof. dr.L.Meškauskaitei ir visiems konferencijos dalyviams.

 5. Šitokie protai turi dirbti vyriausybeje. Begalinis ačiū. Jūs visa teisininkų komanda suteikiate vilties pavargusiai tautai nuo vyriausybės neadekvačių sprendimų. Pyktis, tiesiog auga valandom, matant šitokią neteisybę žmonių atžvilgiu.

 6. Arvydas RAdziunas

  Dėkui Profesoriai už puikias istorines įžvalgas prieš 20 metų ir dabar

 7. Saulius Vilčinskas

  Kaip gera buvo krausytis ramiai, argumentuotai bei labai aktualia tema kalbančios, gerb. Liudvikos! Ačiū Jums už puikią kalbą, ačiū Jūsų organizacijai, kad ji, visų pirma, buvo įkurta ir skleidžia profesionalią informaciją Lietuvos žmonėms tada, kada to labiausiai reikia!

  Jūs šaunuoliai, tauta su Jumis, Sėkmės Jums!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS