Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Šveicarai atmeta kritiką dėl delsimo patvirtinti stiprinamąsias dozes

 

Šiomis savaitėmis Šveicarijos ligoninėse atsiduriant vis daugiau paskiepytų asmenų, garsėja raginimai skiepyti stiprinamąja doze. Vis dėlto Šveicarijos vaistų agentūros „Swissmedic“ vadovas Raimundas Bruhinas atmetė kritiką, kad agentūra delsė patvirtinti stiprinamąsias dozes, pažymėdamas, kad farmacijos kompanijos Šveicarijoje paraiškas pateikė vėliau nei Europos Sąjungoje.

Taip pat jis nurodė, kad kai kurios šalys neatliko stiprinamosios (booster) dozės vertinimo, leisdamos savo sveikatos ministerijoms prisiimti atsakomybę, tačiau Šveicarija to nedaro. „Kiekvienas, kuris apeina šiuos procesus, gali greitai prarasti daug pasitikėjimo ir padaryti žalos“, – teigė R. Bruhinas.

Jis pridūrė, kad Šveicarijos vaistų agentūra negali pasikliauti Europos vaistų agentūros išvadomis, nes „Swissmedic“ turi atsakomybę Šveicarijos jurisdikcijoje ir atsako už stebėjimą po registracijos patvirtinimo. Šalies piliečiai labiau pasitiki „Swissmedic“ nei užsienio vaistų kontrolės institucija ir agentūrai reikia „tvirtų faktų“, o ne tik „švelnių ženklų“.

Šią savaitę interviu televizijai „Swissmedic“ vaistų registracijos vadovas Clausas Bolte teigė, kad stiprinamoji dozė gali būti patvirtinta iki mėnesio pabaigos. R. Bruhinas patvirtino, kad agentūra laukia, kol bendrovės atsakys į likusius atvirus klausimus.

ŠALTINIS: https://www.swissinfo.ch/eng/bypassing-review-of-booster-shots-not-an-option–says-medicines-regulator/47053420

Visos teisės saugomos ©

NAUDINGOS NUORODOS

PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ!

[wpforms id="2329" title="false"]