Ispanijos vyriausybė privalės grąžinti karantino metu paskirtas baudas

 

Šių metų liepos viduryje Ispanijos Konstitucinis Teismas iš dalies patenkino Ispanijos parlamentarų grupės iš dešiniųjų pažiūrų partijos Vox skundą dėl pirmojo karantino teisėtumo. Parlamentarai dar 2020 m. kreipėsi į Teismą prašydami įvertinti, ar karantino suvaržymus įtvirtinęs 2020 m. kovo 14 d. Vyriausybės dekretas atitinka šalies Konstituciją.

Teismas antikonstitucinėmis pripažino nuostatas, kuriomis nuo 2020 m. kovo 14 d. iki 2020 m. birželio 21 d. buvo suvaržytas asmenų ir automobilių eismas viešosiose erdvėse ir keliuose. Be to, neteisėta pripažinta ir nuostata, Vidaus reikalų ministerijai suteikianti teisę uždaryti tam tikras kelių atkarpas visuomenės sveikatos sumetimais. Antikonstituciniu paskelbtas ir minėto dekreto straipsnis, kuriuo Sveikatos apsaugos ministerijai suteikta teisė „keisti“ arba „plėsti“ prekybos, kultūros ir rekreacijos veiklų, viešbučių bei maitinimo įstaigų veiklos suvaržymus.

Atsižvelgiant į minėtą Konstitucinio Teismo sprendimą, kuris pagrindinius pirmojo karantino suvaržymus pripažino neteisėtais, vyriausybė šiuo metu yra suformavusi darbo grupes, atsakingas už baudų, paskirtų dėl karantino suvaržymų nesilaikymo, anuliavimą bei pinigų nubaustiems fiziniams ir juridiniams asmenims grąžinimą iš valstybinių institucijų (autonominių komunų ir savivaldybių) sąskaitų. Šiuo metu kuriamas specialus mechanizmas, užtikrinantis sklandų neteisėtai surinktų baudų pervedimą.

Iš viso pirmojo karantino metu visoje šalyje fiziniams ir juridiniams asmenims buvo paskirtos net 1 142 127 baudos. Daugiausia baudų paskirta Andalūzijoje (195 986) ir Madrido autonominiame regione (184 517). Tuo tarpu 2020 metų rudenį prasidėjusio antrojo karantino metu paskirta daugiau nei 220 tūkst. baudų. Šiuo metu laukiama oficialaus Teismo sprendimo dėl antrojo karantino suvaržymų konstitucingumo.

Parengta pagal: El Gobierno comienza…,    TC declara inconstitucional…,   Segundo estado de alarma…

Visos teisės saugomos ©

NAUDINGOS NUORODOS

PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ!

[wpforms id="2329" title="false"]