Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Dar kartą apie C19 vakcinų naudos ir žalos santykį 12-17 m. vaikams.

Dar kartą apie C19 vakcinų naudos ir žalos santykį įvairiose rizikos grupėse – ši kartą 12-17 m. vaikams.
 
(OBS duomenys yra publikuoti kaip preprint rimtame moksliniame žurnale, kas reiškia, kad jie dar nėra pilnai įvertinti nepriklausomų recenzentų)
“SARS-CoV-2 mRNA Vaccination-Associated Myocarditis in Children Ages 12-17: A Stratified National Database Analysis
Authors: Tracy Beth Hoeg, Allison Krug, Josh Stevenson, John Mandrola
Dalyviai: Šiame retrospektyviniame epidemiologiniame vertinime, naudojantis pranešimų apie nepageidaujamas šalutines reakcijas vakcinuojant sistema (VAERS), peržiūrėti pranešimai, pateikti nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 m. birželio 18 d., apie 12-17 metų paauglius, kurie buvo paskiepyti mRNA vakcina nuo COVID-19. Į simptomų paieškos kriterijus buvo įtraukti žodžiai miokarditas, perikarditas ir mioperikarditas, kad būtų galima nustatyti vaikus, kuriems atsirado širdies pažeidimo požymių.
Išvados: Po vakcinacijos rimtų šalutinių reiškinių dažnis buvo didžiausias tarp 12-15 metų berniukų, po antrosios dozės. 12-17 metų berniukų, neturinčių gretutinių ligų, rimtų šalutinių reiškinių dažnio po skiepijimo antrąja doze tikimybė yra atitinkamai 162,2 ir 94,0/1 mln. Šis dažnis viršija jų tikėtiną 120 dienų hospitalizacijos dėl C19 dažnį tiek esant vidutiniam (2021 m. rugpjūčio 21 d. rodikliai), tiek dideliam hospitalizacijos dėl C19 dažniui. Reikalingi tolesni po vakcinacijos atsiradusių šalutinių reiškinių sunkumo ir ilgalaikių pasekmių tyrimai. Siekiant sumažinti galimą žalą, gali būti nurodyta kiekybiškai įvertinti antrosios vakcinos dozės naudą ir natūraliu būdu prasirgusiųjų skiepijimą šioje demografinėje grupėje.”
 

 
Tik priminsiu, kad JK mokslo institucijos šiuo metu ragina susilaikyti nuo masinės sveikų vaikų vakcinacijos 12-15 m amžiaus grupėje:
 

 

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS