Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Mokslinė konferencija „Demokratija karantine“. Teisinė dalis

 

Ar karantinas pasiteisino? Ar galima valdyti pandemiją kitaip? Kokie teisiniai klausimai ir problemos kyla dėl COVID-19 valdymo priemonių taikymo?

2021 m. rugsėjo 9–10 d. Sveikatos teisės institutas surengė mokslinę konferenciją „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“, kurios tikslas – ieškoti ir pateikti konstruktyvius siūlymus dėl kovos su COVID-19 priemonių, kurios ne skaldytų, bet telktų visuomenę. Rugsėjo 13 d. renginio pranešimų įrašai bus patalpinti svetainėje (www.sti.lt). 

Teisinėje konferencijos dalyje Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė, kvestionavo privalomo vakcinavimo nuo COVID-19 teisėtumą ir aptarė susijusią Europos Žmogaus Teisių Teismo praktiką. Profesorius pabrėžė, kad nuolat cituojamos Vavrička ir kiti prieš Čekijos Respubliką bylos sprendimas Lietuvai nėra taikytinas, nes aplinkybės skiriasi ir kiekviena šalis dėl vakcinacijos strategijos sprendžia pati.

Advokatas dr. Justas Sakavičius klausė, ar virusui iš Kinijos valdyti tinka kiniškos priemonės? Anot pranešėjo, galimybių pasas nėra efektyvi viruso plitimo valdymo priemonė. Nepateisinama tai, kad „galimybių pasas“ ne skatina, o verčia žmones skiepytis.

Apie ekstremalios padėties teisinio režimo taikymo neteisėtumą kalbėjo teisininkas konstitucionalistas doc. dr. Vaidotas Vaičaitis. Advokatė prof. dr. Liudvika Meškauskaitė stebėjosi vykstančia infopandemija, kuri lemia sparčiai smunkantį visuomenės pasitikėjimą žiniasklaida.

Susipažinti su programa ir plačiau pasiskaityti apie konferenciją galite šioje nuorodoje.

 

RENGINIO FOTOGALERIJA:

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS