Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

▶️ Advokatas dr. Justas Sakavičius „Galimybių pasas – skatinimas ar prievarta?“

Advokatas dr. Justas Sakavičius konferencijos dalyviams priminė, kad galimybių paso idėja kilo ten pat, kur prasidėjo virusas – Kinijoje.

Kinijos požiūris į žmogaus teises specifiškas – šalyje galioja socialinių kreditų sistema. Ji leidžia stebėti žmonių elgesį (pavyzdžiui, kaip mokami mokesčiai, grąžinamos paskolos, paisoma kelių eismo taisyklių ar šeimos planavimo politikos, ar dalyvaujama savanoriškoje veikloje, kokie yra apsipirkinėjimo įpročiai, ką veikiama soc. tinkluose) ir jį reitinguoti, o reitingas lemia, kokios galimybės asmeniui priklauso. Asmuo gali nusipelnyti geresnių paskolų palūkanų, galimybės keliauti į užsienį, dirbti valstybiniame sektoriuje ar mokytis tam tikrose mokyklose ir kita.

2020 m. žmogaus teisių stebėjimo organizacija „Human Rights Watch“ šią sistemą pripažino ydinga ir keliančia grėsmę žmogaus teisėms.

Šiandien Lietuvoje galimybių paso dėka turime labai panašią sistemą, nors galimybių pasas nėra vienintelė alternatyva pandemijos klausimams spręsti. Panašias sistemas taiko Prancūzija, Izraelis, Kinija, septynios JAV valstijos, Australija, kai kurios Kanados provincijos. Tuo tarpu Norvegijoje, Švedijoje, kitose Kanados provincijose panaši sistema netaikoma, o 21 JAV valstijoje ją taikyti verslams netgi yra uždrausta.

J. Sakavičius taip pat apžvelgė Pasaulinės sveikatos organizacijos pristatytas COVID-19 sertifikatų techninių specifikacijų ir įgyvendinimo gaires, kuriose numatoma, kad net ir pandemijai pasibaigus galimybių pasas gali būti ir toliau naudojamas asmens sveikatos duomenų ir vakcinacijos kontrolei.

 

30 komentarų apie “▶️ Advokatas dr. Justas Sakavičius „Galimybių pasas – skatinimas ar prievarta?“”

  1. Boguslava

   Laba diena. Čia ir taip viskas aišku. Klausimas ar mes čia tik tai pakalbam ar jus planuojate imtis veiksmų kad tas GP būtų atšauktas?

 1. Ačiū. Taip, galimybių paso įvedimas į mūsų gyvenimus reiškia visišką žmogaus teisių ir laisvių praradimą. Nesutinku su šia mūsų valdžios brukama prievarta. Vienintelį pasą, kurį pripažįstu, yra LR pasas.

 2. Dėkui už išsamią ir bešališką informaciją, kuria būtinai pasidalinsiu su kitais. Didžiausios sėkmės Jūsų skleidžiamos tiesos kelyje !

 3. Reikėtų būtinai inicijuoti kolektyvinius ieškinius vyriausybei už neteisėtus ribojimus ir Konstitucijos pažeidimus. Jūs tai išmanote, galite ir suprantate kaip. Ačiū už Jūsų pradėtą veiklą.

 4. Sveiki, dėkui už jūsų veiklą. Linkiu neprarasti šios krypties ir imtis ryžtingesnių veiksmų. Dabartinė situacija, kai taikomi įstatymams prieštaraujantys sprendimai, yra nesuvokiama demokratinėje visuomenėje. Keiščiausia, kad tie, kas priima tokius potvarkius visiškai įsitikinę savo nebaudžiamumu ir viršenybe prieš tas grupes, kurioms jie taiko savo, dažnu atveju, neteisėtus sprendimus. Mes turime imtis visų teisinių priemonių, tam, kad kiek įmanoma ankščiau sustabdyti teise nepagrįstų sprendimų taikymo. Kiekvienas teisės pažeidimas turi būti baudžiamas, nes kitaip teisinė valstybė virs autoritarine. Kuo didžiausios sekmės sunkioje kovoje!

 5. Jei mūsų vyriausybei rūpi tautos sveikata,kodėl skiepai atlikinėjami skiepobusose, o ne pas šeimos gydytojus? Juk šeimos gydytojas geriausiai žino apie savo pacientų sveikatos būklę. Ačiū jums už šitą kovą.

 6. Aleksandras

  Jei pažeista tiek daug LR Konstitucijos straipsnių (11).. kodėl PIŠ ir jos šaika nepatraukta baudžiamojon atsakomybėn ? Ko laukiama ?

 7. Ačiū Jums, kad patvirtinate mano nuojautą… jau senai įtariau tai. Bet..valdžia prieš tai darydama – turėjo informuoti ir savo šalies gyventojus, o ne veikti ‘patylomis’..

 8. Esame labai dėkingi, kad ėmėtės iniciatyvos sustabdyti Kinijos pasaulio Globalizacijos peršamą idėją ir pagaliau teisiškai sustabdyti Lietuvoje vykdomą piliečių genocidą (kitaip nepavadinsi) ir mūsų visų pinigų nutekinimą į tam tikras privačias globalias struktūras. Būkime vieningi. Sėkmės jums.

 9. Sveiki, labai ačiū už visas jūsų iniciatyvas.
  Mano pastebėjimas dėl visų prievartinių pasų – tai skiepyto žmogaus pavertimas išskirtiniu su neterminuotomis galimybėmis. Esu persirgusi, bet mano Europinis žaliasis pasas galiojo tik 180 d., lietuviškas ( “ačiū partjai ir vyriausybei”) 210 d. Kažkas nusprendė, kad mano imunitetas dingo x dieną x valandą. Dabar turėsiu savo lėšomis darytis antikūnių testus, kad galėčiau į prekybos centrą patekti. Skiepytam visi pasai neterminuoti ir jokių testų darytis nereikia.
  Ir tai vadinasi viruso stabdymo politika???

 10. Kas gali ką nors šiuo metu daryti-darykite.o kas gali ir nedaro-tai nepilietiska ir amoralus,nes turi savų interesų , valdžios ateina ir išeina,konstitucija ir žmogaus laisvės lieka,jas galima pažeisti bet ne atšaukti.

 11. Niekas nieko neduos į jokį teismą ir į kokį duoti, jeigu tai vyksta visam pasauly. Be to ir šito instituto misija neaiški, gal tik nuraminti žmones pasirodant kad kažką daro. Toks globalistų planas ir jis juda į priekį kaip mes to nenorėtume. Juda todėl, kad pagrindinė masė su viskuo sutinka, nes jie tingi galvoti, pasidomėti plačiau iš tiesų kas čia vyksta. Tai ir turime ko nusipelnėme.

 12. Atgalinis pranešimas: Teisės ir medicinos ekspertai prašo Prezidento vetuoti testų apmokėjimą darbuotojų lėšomis | Alkas.lt

 13. Atgalinis pranešimas: Teisės ir medicinos ekspertai prašo Prezidento vetuoti testų apmokėjimą darbuotojų lėšomis | INFODATA.LT

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS