Veiklos ataskaita

2022 m. rugpjūčio 30 d. STI švenčia pirmuosius savo veiklos metus.

Per juos teikėme siūlymus politikams ir institucijoms pandemijos valdymo klausimais, skelbėme straipsnius šalies žinias­klaidoje, STI atstovai dalyvavo tiek tradicinių, tiek alternatyvių žiniasklaidos kanalų diskusijų laidose, parengėme argumentus dėl galimybių paso tei­sėtumo kreipimuisi į Konstitucinį Teismą, instruk­cijas, kaip savo teises gali ginti studentai, darbuo­tojai ir mokinių tėvai, STI ekspertai inicijavo ir veda teismines bylas įvairiais pandemijos valdymo klausimais, paskelbėme trijų dalių filmą „.Aš.esu.Mes. – .Išlikti žmogumi.“ ir daug kitos medžiagos video formatu, rengėme ekspertines konferencijas, nuolatos informavome visuomenę soc. tinkluose Facebook, Youtube, Telegram, Twitter ir interneto svetainėje www.sti.lt. Inicijavome ir vykdome CO­VID finansų tyrimą, apie kurio eigą informuosime jau ateityje.

Galbūt svarbiausia, jog sutelkėme daugybę žmonių, jautusių poreikį pandemijos ir valdžios veiksmų fone telktis ir ramiai kalbėti argumentų, o ne neapykan­tos kalba, ieškoti žmogiškumo, o ne priešiškumo.

Mūsų bendrų pastangų dėka Lietuvoje anksčiau nei daugelyje Europos šalių buvo atšaukti galimybių pasai ir kaukės mokyklose, nebuvo įteisinta privaloma vakcinacija, o nepagrįstiems draudimams ir reikalavimams aklai paklusti nenorintys žmonės turėjo užnugarį.

Kviečiame iš arčiau susipažinti su Sveikatos teisės instituto darbais pirmaisiais veiklos metais – nuo 2021 m. rugpjūčio iki 2022 m. rugpjūčio.

© Visos autorių teisės priklauso Sveikatos teisės institutui. Be Sveikatos teisės instituto atskiro leidimo draudžiama skelbti, atgaminti, platinti ar bet kokiu kitu būdu panaudoti šią informaciją.

NAUDINGOS NUORODOS

PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ!

[wpforms id="2329" title="false"]