Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Veiklos ataskaita

2022 m. rugpjūčio 30 d. STI švenčia pirmuosius savo veiklos metus.

Per juos teikėme siūlymus politikams ir institucijoms pandemijos valdymo klausimais, skelbėme straipsnius šalies žinias­klaidoje, STI atstovai dalyvavo tiek tradicinių, tiek alternatyvių žiniasklaidos kanalų diskusijų laidose, parengėme argumentus dėl galimybių paso tei­sėtumo kreipimuisi į Konstitucinį Teismą, instruk­cijas, kaip savo teises gali ginti studentai, darbuo­tojai ir mokinių tėvai, STI ekspertai inicijavo ir veda teismines bylas įvairiais pandemijos valdymo klausimais, paskelbėme trijų dalių filmą „.Aš.esu.Mes. – .Išlikti žmogumi.“ ir daug kitos medžiagos video formatu, rengėme ekspertines konferencijas, nuolatos informavome visuomenę soc. tinkluose Facebook, Youtube, Telegram, Twitter ir interneto svetainėje www.sti.lt. Inicijavome ir vykdome CO­VID finansų tyrimą, apie kurio eigą informuosime jau ateityje.

Galbūt svarbiausia, jog sutelkėme daugybę žmonių, jautusių poreikį pandemijos ir valdžios veiksmų fone telktis ir ramiai kalbėti argumentų, o ne neapykan­tos kalba, ieškoti žmogiškumo, o ne priešiškumo.

Mūsų bendrų pastangų dėka Lietuvoje anksčiau nei daugelyje Europos šalių buvo atšaukti galimybių pasai ir kaukės mokyklose, nebuvo įteisinta privaloma vakcinacija, o nepagrįstiems draudimams ir reikalavimams aklai paklusti nenorintys žmonės turėjo užnugarį.

Kviečiame iš arčiau susipažinti su Sveikatos teisės instituto darbais pirmaisiais veiklos metais – nuo 2021 m. rugpjūčio iki 2022 m. rugpjūčio.

© Visos autorių teisės priklauso Sveikatos teisės institutui. Be Sveikatos teisės instituto atskiro leidimo draudžiama skelbti, atgaminti, platinti ar bet kokiu kitu būdu panaudoti šią informaciją.

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS