Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Veido kaukės gali padidinti infekcijos riziką

„Veido kaukes dėvintys visuomenės nariai gali labiau rizikuoti užsikrėsti koronavirusu“, – perspėjo viena vyriausiųjų Anglijos gydytojų.


JK Sveikatos apsaugos agentūros vykdomoji direktorė dr. Jenny Harries teigė, kad kaukė gali „virusą įkalinti“, dėl ko ją dėvintis asmuo vėliau virusą gali įkvėpti. Ji pridūrė, kad eiliniam gatve einančiam žmogui nėra gera mintis dėvėti veido kaukę tikintis išvengti infekcijos.

Prasidėjus COVID-19 viruso protrūkiui, kaukių pardavimai sparčiai išaugo, o tokie pardavėjai kaip Amazon ir Boots visas kaukes išpardavė dar prieš tai, kai virusas išplito Jungtinėje Karalystėje.

Paklausta apie kaukių veiksmingumą dr. Harries sakė: „Dažniausiai žmonės turi vieną kaukę. Jie nenešios jos visą laiką: nusiims ją grįžę namo, pasidės ant paviršiaus, kurio nevalė. Arba jie bus išėję į lauką ir nenusiplovę rankų, kur nors išgers kavos puodelį, kuo nors kaukę brūkštelės, pusiau užsidės ją ant veido.“

„Tiesą sakant, galite virusą „įkalinti“ kaukėje ir pradėti juo kvėpuoti.“

Paklausta, ar dėvėdami kaukes žmonės nekelia sau didesnės rizikos, dr. J. Harries pridūrė: „Dėl šių elgsenos niuansų žmonės riziką sau gali ne sumažinti, bet padidinti.“

Tačiau ji teigė, kad tie, kuriems kaukę pataria dėvėti sveikatos priežiūros darbuotojai, turėtų laikytis jų nurodymų.

Kinijoje, kur prasidėjo koronaviruso protrūkis, veido kaukių paklausa sausį viršijo 200 mln. vienetų per dieną, todėl gamintojai buvo priversti atšaukti darbuotojų atostogas ir padidinti darbo užmokestį, kad padidintų gamybą.

Tačiau Anglijos visuomenės sveikatos departamento Naujų infekcijų ir zoonozių (infekcinių ligų, plintančių tarp žmonių ir gyvūnų) skyriaus vadovas Jake‘as Dunningas laikraščiui The Independent sakė, kad yra „labai mažai įrodymų, jog kaukių dėvėjimas būtų naudingas plačiajai visuomenei.“

„Tam, kad veido kaukės būtų veiksmingos, jas reikia tinkamai dėvėti, dažnai keisti, tinkamai nusiimti, saugiai išmesti ir dėvėjimą derinti su geromis visuotinės higienos taisyklėmis“, – pridūrė jis.

© Visos autorių teisės priklauso Sveikatos teisės institutui. Be Sveikatos teisės instituto atskiro leidimo draudžiama skelbti, atgaminti, platinti ar bet kokiu kitu būdu panaudoti šią informaciją.

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS