Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Europos vaistų agentūros rekomendacijos dėl papildomų (extra) ir stiprinamųjų (booster) dozių: masinė vakcinacija trečia doze nesiūloma

 

Comirnaty ir Spikevax: Europos vaistų agentūros rekomendacijos dėl papildomų (extra) ir stiprinamųjų (booster) dozių.

Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) padarė išvadą, kad žmonėms, kurių imuninė sistema labai nusilpusi, galima skirti papildomą (extra) COVID-19 vakcinų „Comirnaty” (BioNTech/Pfizer) ir „Spikevax” (Moderna) dozę praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po antrosios dozės. Tyrimai parodė, kad papildoma šių vakcinų dozė padidino organų transplantacijos pacientų, kurių imuninė sistema nusilpusi, gebėjimą pasigaminti antikūnus prieš COVID-19 sukeliantį virusą. Tiesioginių įrodymų, kad gebėjimas gaminti antikūnus šiuos pacientus apsaugo nuo COVID-19, nėra.

CHMP įvertino Comirnaty duomenis, rodančius antikūnų kiekio padidėjimą 18-55 metų žmonėms praėjus maždaug 6 mėnesiams po antrosios dozės suleidus stiprinamąją (booster) dozę. Remdamasis šiais duomenimis, Komitetas padarė išvadą, kad 18 metų ir vyresniems žmonėms galima svarstyti galimybę skirti stiprinamąją dozę praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams po antrosios dozės.

Nacionalinės visuomenės sveikatos įstaigos gali pateikti oficialias rekomendacijas dėl stiprinamųjų dozių vartojimo, atsižvelgdamos į naujus veiksmingumo duomenis ir ribotus saugumo duomenis. Uždegiminių širdies ligų ar kito labai reto šalutinio poveikio rizika po stiprinamosios dozės nėra žinoma ir yra atidžiai stebima.

ŠALTINIS:
https://www.ema.europa.eu/en/news/comirnaty-spikevax-ema-recommendations-extra-doses-boosters

Visos teisės saugomos ©

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS