Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Teiginių laidoje „Oponentai“ pagrindimas

Gruodžio 30 d. STI direktorius dr. Rimas Jankūnas dalyvavo Lietuvos ryto TV laidoje „Oponentai“. Dalinamės diskusijos metu žadėtu teiginių pagrindimu.

    1. Epidemiologinė rizika Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) vertinimu:
    • prasčiausiai ES/EEE vakcinuotose Bulgarijoje ir Rumunijoje yra atitinkamai vidutinė ir maža;
    • geriausiai ES/EEE vakcinuotose Islandijoje, Portugalijoje ir Maltoje yra didelė.

    Epidemiologinė rizika ECDC vertinimu ČIA.

    Vakcinacijos procentai – ČIA.

    1. Pagrindinio Comirnaty (Pfizer vakcinos nuo COVID-19) klinikinio tyrimo metu vakcinos grupėje užfiksuota 15, o placebo grupėje – 14 mirčių dėl bet kurios priežasties (The British Medical Journal publikacija ČIA).
    2. Omikron atmaina išplito Farerų salose tarp trimis dozėmis paskiepytų sveikatos priežiūros darbuotojų – užsikrėtė 21 iš 33 dalyvavusių asmenų. Plačiau ČIA.
    3. Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūros duomenimis, per paskutines keturias savaites 100 tūkst. pasiskiepijusių 18–69 metų asmenų teko daugiau COVID-19 atvejų negu 100 tūkst. nepasiskiepijusiųjų. 100 tūkst. pasiskiepijusių 18–59 metų asmenų teko maždaug 2 kartus daugiau COVID-19 atvejų negu 100 tūkst. nepasiskiepijusiųjų (40 psl.). Apie 76 mirusių per 60 dienų po teigiamo COVID-19 testo JK buvo pasiskiepiję (39 psl., taip pat žr. įspėjimą po lentele dėl atsargumo interpretuojant). Nuoroda – ČIA.

5. Comirnaty suteikiama apsauga nuo Omikron atmainos yra silpnesnė ir trumpesnė negu nuo Delta, o rizika susirgti praėjus 3–5 mėnesiams po skiepo gali būti didesnė negu nesiskiepijus. Šaltinis – ČIA.

6. Danija maždaug prieš mėnesį įsivedė galimybių pasą, o Norvegija jo neįsivedė. Esant panašiai paskiepytų žmonių daliai, Norvegijoje COVID-19 atvejų skaičius iš pradžių pradėjo didėti, o paskui – mažėti. Danijoje jis vis didėja ir dabar yra 4 kartus didesnis negu Norvegijoje. Statistika ČIA.

Laidoje Seimo narys Linas Slušnys pripažino, kad Comirnaty registracija ES yra sąlyginė, bet paskleidė kitą tikrovės neatitinkančią informaciją teigdamas, kad STI nėra nieko pasiūliusi. STI yra pateikusi šiuos siūlymus https://sti.lt/siulymai/:

  • Dėl dienos mirčių duomenų viešinimo (2021-12-17)
  • Dėl sistemos, kuri leistų identifikuoti namuose besigydančiųjų sveikatos pablogėjimą ir laiku pasiūlyti pagalbą (2021-12-13)
  • Dėl galimybių paso taikymo vaikams (2021-12-06)
  • Dėl operatyvaus gydytojų specialistų rekomendacijų sergančiajam suteikimo taip pakeičiant savigydą (2021-12-01)
  • Dėl pandemijos valdymo (su STI siūlomais žingsniais) (2021-11-10)
  • Dėl sergančio asmens identifikavimo pagreitinimo ir jo motyvacijos izoliuotis sustiprinimo – (2021-11-09)

Dalis jų Sveikatos apsaugos ministerijai išsiųsti oficialiais raštais.

Svarbiausias įrodymas, kad LRV taikomos COVID-19 valdymo priemonės netinkamos, yra perteklinės mirtys, pagal kurias Lietuva užima septintą vietą tarp blogiausių pasaulyje ir antrą vietą tarp blogiausių Europos Sąjungoje. Šaltinis ČIA.

Comirnaty registracija sąlyginė, klinikinių trečios dozės veiksmingumo duomenų pagrindinio klinikinio tyrimo metu negauta (yra tik antikūnų atsako duomenys), veiksmingumo prieš Omikron duomenų pagrindinio klinikinio tyrimo metu taip pat dar negauta. Žr. Europos Komisijos interneto svetainę ČIA.

Esame tikri, kad tokioms drastiškoms priemonėms kaip žmonių prievartavimas skiepytis būtini neabejotini įrodymai, todėl lauksime panašaus savo teiginių pagrindimo iš Seimo narių Lino Slušnio, Jurgitos Sejonienės ir kitų, o taip pat iš Vyriausybės ir jai patariančios ekspertų tarybos.

Visos teisės saugomos ©

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS