Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Knyga „Baimės metai”

Knyga „Baimės metai“, kurią Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė vadina „ketvirtainiškai supjaustytų lapų krūva“, tapo bestseleriu ir pradeda naują savo gyvenimo kelionę.

Baimės metai nesibaigė. Jie tęsiasi.

Pristatydami knygą „Baimės metai“, knygų mugėje mes pastatėme paminklą pandemijos (ne)valdymui. Kaip simbolį sienų, kurios buvo statomos ne nuo viruso, bet nuo žmonių.

Kai šį paminklą pamatė „valstybės kūrėju“ vadinamas komikas, knygos „Baimės metai“ stendas turėjo būti skubiai išmontuotas.

Akyla kontrolė. Skundai. Cenzūra. Tai jau vyko baimės metais 2020–2022. Tai vyko ir totalitarinėje visuomenėje, iš kurios mes išsivadavome prieš daugiau nei 30 metų.

PASITARKIME, kaip gyvensime drąsos laiku.

STI planuoja knygos „Baimės metai“ kelionę po Lietuvą – susitikimų ciklą, kuriame ekspertai dalinsis įžvalgomis ir patirtimis iš pandemijos laikotarpio, aptars šiandienos aktualijas ir kreips žvilgsnį į ateitį: kaip turime elgtis, ką daryti ir kokias savybes išsiugdyti, kad ateinantys metai būtų drąsesni; kad kalti pastirtų atsakomybę ir kad jų klaidos niekada nepasikartotų; kad vyrautų tiesa, o ne manipuliacijos; kad gyventume teisingoje ir laisvoje visuomenėje?

Norime išgirsti ir Jūsų patirtis bei siūlymus, susipažinti, užmegzti ryšius ir susitelkti bendradarbiavimui.

Pirmasis knygos pristatymas vyko Vilniuje.

Kviečiame į susitikimus

Kitas susitikimas vyks kovo 25 d. 12 val. Kaune, galerijoje „Balta“ (Valančiaus g. 21).

Labai kviečiame aktyviai dalyvauti!

Toliau važiuosime ten, kur pakviesite ir subursite bendraminčius – mokykla, biblioteka, galerija ar kita susitikimo vieta. Laukiame Jūsų siūlymų paštu info@sti.lt.

Knygą „Baimės metai“ galite įsigyti:
Kodėl verta gįžti į pareitį?

Prisiminti tai, kas jau „neaktualu“? Atsiversti profesionalius ekspertų vertinimus apie tai, kas jau praėjo?

Nes tiesa turi būti užfiksuota. Ji pagaliau turi būti atskleista. Etiketės turi būti nuplėštos. Visuomenė turi aiškiai pamatyti, kas klydo, melavo, manipuliavo, be pagrindo segregavo, kaltino ir menkino, o kas bandė tai sustabdyti.

Nėra pripažinimo, nėra atsiprašymo, nėra ir susitaikymo. Visuomenė nenurims, kol nebus pasiektas teisingumas. Tai ilgas ir sunkus kelias.

Todėl turime užfiksuoti, saugoti, skaityti ir niekada nepamiršti. Kaip nepamirštame kitų istorinių neteisybių.

© Visos autorių teisės priklauso Sveikatos teisės institutui. Be Sveikatos teisės instituto atskiro leidimo draudžiama skelbti, atgaminti, platinti ar bet kokiu kitu būdu panaudoti šią informaciją.