Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Nyderlandų Parlamentas atmetė PSO reformą

Nyderlandų Parlamentas atmetė PSO reformą.

Nyderlandų parlamentas priėmė pasiūlymą atmesti pandemijos sutartį ir Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių (TSPT, angl. IHR) pakeitimą. Dėl abiejų reformos pasiūlymų bus balsuojama gegužės mėnesį vyksiančioje Pasaulio sveikatos asamblėjoje; jais būtų smarkiai išplėsti PSO įgaliojimai.
 

Pasiūlyme numatyta, kad Nyderlandų delegacija turėtų pareikalauti atidėti balsavimą dėl pandemijos sutarties ir Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių ir jį surengti. Jei tai nepavyks, Nyderlandai privalės balsuoti prieš abu projektus.

Pandemijos sutarčiai priimti reikia dviejų trečdalių balsų daugumos plenariniame posėdyje, o IHR pakeitimams – paprastos daugumos. Nyderlandai vieni negali sustabdyti šių planų, tačiau žingsnis vis dėlto buvo žengtas. Visų pirma todėl, kad priėmus IHR, jos priėmimas gali būti atidėtas ir dėl jos gali būti iš naujo deramasi, jei po priėmimo kuri nors šalis aktyviai prieštarautų.

Balandžio 10 d. pasiūlyme, kuris buvo priimtas balandžio 16 d., teigiama, kad Parlamentas pažymi, jog “šis procesas vyksta beprecedenčiu tempu, o tokioms toli siekiančioms priemonėms apsvarstyti, peržiūrėti ir tinkamai įgyvendinti reikia daugiau laiko”.

Daugiau skaitykite>>
https://sapereaude.lt/2024/04/19/nyderlandu-parlamentas-atmete-pso-reforma/
 

© Visos autorių teisės priklauso Sveikatos teisės institutui. Be Sveikatos teisės instituto atskiro leidimo draudžiama skelbti, atgaminti, platinti ar bet kokiu kitu būdu panaudoti šią informaciją.

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS