Keturi Europos Parlamento nariai išreiškė bendrą poziciją gindami visų ES piliečių pamatines teises, kurioms, pasak jų, šiuo metu gresia pavojus dėl privalomo skiepijimo ir piktnaudžiavimo skaitmeniniu COVID sertifikatu.
2021 m. spalio 20 d. Strasbūre surengtoje spaudos konferencijoje jie taip pat išreiškė didelį Europos Parlamento darbuotojų susirūpinimą. Pastariesiems gresia prarasti darbą, jei jie neturės skaitmeninio COVID sertifikato (dar vadinamo žaliuoju sertifikatu).
Spaudos konferencijoje „Pamatinių teisių gynimas prieštaraujant piktnaudžiavimui skaitmeniniu žaliuoju sertifikatu“ kalbėjo Christine Anderson (Vokietija, ID), Francesca Donato (Italija, NI), Ivan Vilibor Sinčić (Kroatija, NI) ir Cristian Terheş (Rumunija, ECR).
Žmogaus teisių svarbą akcentavusi Europos Parlamento narė Christine Anderson teigė: „Noriu pasakyti, kad nebijau šio viruso. Bijau vyriausybių, piktnaudžiaujančių šia ar bet kuria kita krize tam, kad pažeistų pilietines teises, jas panaikintų ar apskritai kvestionuotų laisvę. Per šią krizę pamatėme, kad pilietinės teisės ir laisvės iš pamatinių teisių virto privilegijomis, kurias vyriausybės suteikia arba panaikina savo nuožiūra. Raginu visus europiečius pasipriešinti bet kokiai vyriausybei, bandančiai atimti mūsų laisvę, pilietines teises ir laisves.“
Europarlamentarė teisininkė Francesca Donato teigė, kad šiandien Europoje susiklostė siaubinga padėtis, nes žmogaus teisės yra negerbiamos, o taikūs protestai slopinami.
„COVID sertifikatas, pradėtas naudoti kaip priemonė judėjimo laisvei palengvinti, dabar daugelyje šalių nacionalinių vyriausybių naudojamas kaip „privalomas“ dokumentas kiekvienai socialinei veiklai, įskaitant įdarbinimą“, – iliustruodama Italijos pavydžiu sakė politikė.
„Todėl verčiame piliečius sutikti su invazinėmis ir rizikingomis sveikatos procedūromis, nes informuotas sutikimas, kurį piliečiai privalo pasirašyti norėdami gauti vakcinas, nėra laisvas – tai prievarta išgautas sutikimas. Taigi, net jei žmonės turi medicininių kontraindikacijų, jie įpareigojami pasiskiepyti. Jie priversti tai daryti, nes nesiskiepydami netektų darbo, prarastų pamatines teises. Kai šiems žmonėms pasireiškia nepageidaujamas poveikis (net ir labai sunkus), jie negauna nemokamos pagalbos. Netgi ataskaitos apie nepageidaujamus poveikius yra labai retos. Duomenys apie nepageidaujamą poveikį, kuriuos galime perskaityti dokumentuose, yra tiesiog nepakankamai įvertinti. Taigi turime medicininę problemą, kuri virto demokratine problema. Šiandien visi turime ginti žmogaus teises Europoje, turime tai daryti kartu ir turime tai daryti dabar“ , – reziumavo F. Donato.
Europos Parlamento narys Ivan Sinčić sakė, kad tikrai liūdna matyti, kaip šiandien laisvėms, teisėms ir teisinei valstybei Europoje gresia pavojus. Kai kuriose šalyse be skaitmeninio žaliojo sertifikato negalima dirbti, įeiti į viešuosius pastatus ar parduotuvę.
Skaitmeninį žaliąjį sertifikatą jis apibūdino kaip „licenciją platinti ir užkrėsti“, kuri suteikia „klaidingą saugumo jausmą“, nes neapsaugo asmens nuo užsikrėtimo virusu ar jo platinimo. „Skaitmeninis žaliasis sertifikatas yra visiškai nelogiškas, jis nėra mokslinis ir jo reikia atsisakyti“, – pabrėžė I. Sinčić.
Politikas taip pat pareiškė, kad visapusiškai remia Europos Parlamento darbuotojų pozicijas. „Nediskriminavimo, nesegregavimo, laisvės ateiti į darbo vietą pozicijas. Tai yra jų darbo vieta kartu su mumis, Europos Parlamento nariais. Mano žinia darbuotojams paprasta: jūs nesate vieni, kovokite už savo teises. Mes kovojame kartu su jumis“, – užbaigė jis.
Europarlamentaras Cristian Terheș citavo pirminio skaitmeninio žaliojo sertifikato reglamento 46 straipsnį, kuriame išdėstytas Europos Parlamento siekis užtikrinti pamatines žmogaus teises.
„Jei pažvelgtume dabar, praėjus keliems mėnesiams po to, kai Europos Sąjungoje buvo įvestas šis žaliasis sertifikatas, pamatytume visiškai priešingą situaciją. Visos šios teisės, kurios, kaip teigiama, turėjo būti apsaugotos šiuo reglamentu, dabar yra pažeidžiamos. Jei neturi šio sertifikato, žmonės nebegali dirbti, jiems gresia prarasti darbą ir pragyvenimo šaltinį. Ar tokią Europos Sąjungą mes norime kurti, su tokia norime sutikti?“ – svarstė politikas.
„Jie nepadarė nieko blogo. Tai absurdiška situacija. Šimtai Parlamente dirbančių žmonių susiduria su grėsme, kad anksčiau ar vėliau, jei jie neturės šio žaliojo sertifikato, neteks darbo. Tai nėra sąžininga jų atžvilgiu, tai nėra sąžininga šios Sąjungos piliečių atžvilgiu ir tai nėra sąžininga mūsų visų atžvilgiu“, – teigė C. Terheș.
Visos teisės saugomos ©