Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

DANIJOS PATIRTIS: MASINIS TESTAVIMAS NESUMAŽINO COVID-19 PLITIMO

Danija nuo C19 testavo bene plačiausiai pasaulyje – panaudojo tam milžiniškas šalies biudžeto lėšas, tikėdamasi suvaldyti viruso plitimą. Tačiau ne tik jas naudojo – bet ir registravo duomenis, juos išanalizavo ir įvertino. Rezultatai paskelbti BMJ, kol kas recenzentų tebevertinamame darbe, su tokiomis išvadomis:

1. “Nustatyta, kad masiniai C19 testavimai neturėjo įtakos C19 hospitalizacijų skaičiui pandemijos metu. Be to, 2021 m. pavasarį, kai buvo pasiektas didžiausias testavimo lygis, teigiamų testų dalis panašiomis dienomis šiek tiek padidėjo, o tai rodo, kad masinis testavimas geriausiu atveju nesumažino Covid-19 paplitimo. 

Tikėtina, kad masinio testavimo poveikio hospitalizacijų ir infekcijų skaičiui nebuvimas gali būti paaiškinamas tuo, kad testavimas didina rizikingą testuojamų asmenų elgseną, o didelė klaidingai neigiamų rezultatų dalis, esant mažam Covid-19 paplitimui, kartu su padidėjusia rizikinga elgsena nusveria teigiamą masinio testavimo poveikį.” [1]

2. Dėl kylančio C19 infekcijų skaičiaus tarp pilnai vakcinuotų šalies gyventojų Danijos užkrečiamųjų ligų agentūra SSI pareiškė, kad nebesitiki, jog šalyje skiepijant pavyks pasiekti kolektyvinį imunitetą, o tai reiškia, kad Covid-19 visuomenėje gali cirkuliuoti dar ne vienerius metus.

Pasiekti kolektyvinį imunitetą, kuris suprantamas taip, kad infekcija apskritai neplistų, nėra realu”, – „Ritzau newswire” sakė Tyra Grove Krause, laikinai einanti Danijos Serumo Instituto (SSI) akademinės direktorės pareigas. „Vis dar matysime Covid-19 infekcijų, tačiau rimtų infekcijos komplikacijų nematysime tokiu mastu, kaip anksčiau, nes vakcina mus gerai apsaugos nuo rimtos ligos eigos.”

Tai reiškia, kad dabar iš tikrųjų yra prasminga Covid-19 gydyti taip pat, kaip ir sezoninį gripą, o ne reaguoti į infekcijos bangas, taikant griežtus apribojimus.

Krause sakė. „Būtent toks ir yra [vakcinų] tikslas – užkirsti kelią rimtai ligos eigai. Ne virusų sunaikinimui.” [2]

3. Šalyje dalinės imunizacijos (viena dozė) lygis yra 83%, pilnos imunizacijos (dvi dozės) – 66% [3].

Kyla klausimai, kokiu pagrindu Lietuvoje teigiama, kad Galimybių / Imuniteto / Vakcinacijos pasai gali padaryti bendruomenėje gyvenančius žmones “saugiais” ir neplatinančiais viruso?  Kokiais mokslo duomenimis remiantis šis “valdymo įrankis” yra taip nuožmiai brukamas kai kurių šalių politikų – ir ne tik?

ŠALTINIAI:

1. https://www.medrxiv.org/conte…/10.1101/2021.07.08.21260182v1

2. https://www.thelocal.dk/…/explained-why-has-denmark-given-…/

3. https://www.sst.dk/…/status-of-the-epidemic/covid-19-update…

Loreta Strøm, gyd. kardiologė

2 komentarai apie “DANIJOS PATIRTIS: MASINIS TESTAVIMAS NESUMAŽINO COVID-19 PLITIMO”

  1. As kategoriskai prieštarauju, testavimui į nosį, tuop testu nepasitikiu. Nes tas testas neparado, kad būtent sergu gripu, ar plaučių uždegimu.Testas, iš seilių taip suptantu atlikti DNR. Turi buti rengenas, kuo greičiau nustatyti susirgima.Testuojs, testuoja kol plaučiai sudega nuo 40 l. Tempersturos.i ligonine neguldo, nes neturi vaistu kovidinems gydyti. O ventilevimo kauke zudyti zmonems nupirkta. Aciu jums uz jūsų rūpestinga darba. Testavimas į nosy kategoriškas Ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAUDINGOS NUORODOS

NAUDINGOS NUORODOS