▶️ LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė Rita Butylkina „COVID-19 pacientų hospitalizacija LSMU Kauno ligoninėje“

LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė Rita Butylkina pristatė COVID-19 pacientų hospitalizaciją LSMU Kauno ligoninėje antrosios bangos metu.

Specialistė pristatė LSMU Kauno ligoninės duomenis už periodą nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki š. m. rugpjūčio 31 d. Per tą laiką kovidiniuose skyriuose gydyti 2 831 pacientai, iš jų mirė 456 (16 proc.). Pacientų amžius svyravo nuo 18 iki 102 metų (vidurkis – 66 metai). Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje gydyti 313 pacientai, iš kurių 246 mirė (78 proc.). „Skaičius didelis, tačiau jis atitinka pasaulines tendencijas, kokia yra išgyvenimo tikimybė į reanimaciją pakliuvusių pacientų, kuriems reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija. Reikia turėti omenyje, kad buvome pagrindinė Kauno miesto ligoninė ir kovidinių pacientų turėjome daugiausiai Lietuvoje. Į mūsų ligoninę pakliūdavo ne tik Kauno ir mūsų regiono gyventojai, bet trūkstant lovų – ir pacientai ne iš mūsų regiono“, – pasakojo skyriaus vadovė.

Pristatydama stacionarizuotų pacientų dinamiką R. Butylkina atkreipė dėmesį ir į kai kurias pandemijos valdymo priemones: „Medicininės kaukės dar niekada nebuvo taip išniekintos. Jos nešiojamos kišenėse, rankinėse, pakabintos ant rankos ar sagų. Šį blogą kaukių nešiojimą perėmė ir medicinos darbuotojai, kurie anksčiau tikrai mokėjo ir žinojo, ką daryti su kauke. Neteisingas kaukių dėvėjimas turėjo labai žalingą įtaką: vietoje to, kad ištransliuotume raginimus laikytis atstumų, vengti susibūrimų, plauti rankas, užmigdėme žmonių budrumą ir jie klaidingai įsivaizduoja, kad būtent kaukės apsaugos nuo užsikrėtimo.“

R. Butylkina akcentavo gretutinių ligų įtaką COVID-19 ligos eigai. „Vyresni žmonės turi daugiau gretutinių ligų ir jų procentas [tarp stacioanare gulėjusių pacientų] didžiausias, bet ir jauni ligoninėje gulėję pacientai turėjo gretutinių ligų.“

Baigdama pranešimą LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė ragino dirbti viena kryptimi ir rūpintis, kaip toliau bus organizuojamas darbas. Ji taip pat akcentavo teisingų žinučių, pagrįstų moksliniais straipsniais, komunikavimą bei statistikos prieinamumą ir viešinimą.

4 komentarai apie “▶️ LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė Rita Butylkina „COVID-19 pacientų hospitalizacija LSMU Kauno ligoninėje“”

 1. Nesuprantu, ar patalpų paviršių bei oro dezinfekavimas, naudojant ultravioletines lempas, jau nebenaudojamas, nebetikslingas? Ankstesniais laikais lyg ir veiksminga buvo priemonė.

 2. Sveiki,

  Klausimai apie skritulinę diagramą “Pacientų gulėjusių stacionare, kuriems nebuvo užkoduota nei viena gretutinė liga, pasiskirstymas pagal amžiaus grupes”.
  1. Kodėl nebuvo pateikta kokia yra dalis pacientų gulėjusių stacionare, kuriems nebuvo užkoduota nei viena gretutinė liga, nuo visų covid pacientų gulėjusių stacionare? Bei ar būtų galima sužinoti šį procentą? Nepaslaptis, kad visuomenėje Covid pavojingumo neigimas ar abejonės juo paremta tuo, kad manoma jog serga ir miršta tik žmonės, turintys rimtas gretutines ligas, tad manau šio rodiklio pateikimas yra ypatingai svarbus.
  2. Ar duomenų šaltinis, pagal kurį sudaryta ši diagrama, yra viešai prieinamas? Jei taip, ar įmanoma gauti nuorodą?

  Pagarbiai

 3. NeciniskasNechirurgas

  Ties 15:24 įraše sakoma vakcijos pradeda veikti – komentuojama balandžio mėnesio diagramoje pacientų skaičius grupėje 80+, sekančiais mėnesiais – gegužę ir birželį matau vėl išaugusius skaičius šioje grupėje – ar vakcinos nustojo veikti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *