Sveikatos Teisės Institutas (STI)

EnglishLithuanianRussian
EnglishLithuanianRussian

Dokumentinio filmo .Aš esu mes. – .Išlikti žmogumi. PREMJERA

STI video kanalas pradeda transliacijas!
Prisijunkite prie STI Contribee ir Patreon platformų. Tai bus dokumentika ir išskirtinio turinio straipsniai.

Jau šį sekmadienį pasidalinsime mums labai svarbiu kūriniu: dokumentinio filmo .Aš esu mes. – .Išlikti žmogumi. PREMJERA, kurį pristato žinoma projektų ir didžiųjų TV renginių režisierė Rasa Micachienė.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad filmą kūrė būtent ji – ilgametė TV3 „Išsipildymo akcijos“ ir jos socialinės dokumentikos kūrėja ir autorė, per daugiau nei 20 metų televizijoje kūrusi ir auginusi tokius projektus kaip „Lietuvos garbės“ ar „Vaikų balso“ apdovanojimai, Pasaulio jaunimo dailiojo čiuožimo „Grand Prix 2018“ bei daugybę kitų.

„Aš nemanipuliuosiu ir nenaudosiu TV naudojamų montažų metodų melui skleisti. Aš kalbėsiu širdimi. Žmonės kalbės širdimi. Pamatykime ir išgirskime abi puses“, – taip apie sukrečiantį filmą kalba jo autorė. „Aš už skiepus. Aš prieš prievartą. Aš prieš melą ir informacijos slėpimą. Aš prieš žmonių kvailinimą, manipuliuojant faktais ir informacija. Todėl su jauduliu dalinuosi šiuo filmu – kelių mėnesių darbu, kuriuo gyvenau dieną ir naktį.

Matę darbinį montažą verkė… Prisiliesta prie šimtų pasakojimų, bet išvysime ne visus. Nemažai kalbėjusių filmuotis atsisakė ne todėl, kad nenorėtų pasipasakoti, o todėl, kad bijo. Ne vienas iškilus medikas jau po filmavimų paprašė neviešinti medžiagos, nes dar nori dirbti…“

Pirmieji mūsų siužetai sulaukė didelio atgarsio, gausybės palaikančių žinučių. Supratome, kad turime eiti pirmyn ne tik rašytinių tekstų kalba. Dirbsime su profesionalais, tad pažadame – tai tik pradžia.

Nekantraujame filmu pasidalinti su jumis. Mums jis buvo ir didelė atgaiva, ir sunki našta. Nes jame tilpo tiek daug.

2 TB medžiagos sugulė į trijų dalių filmą, kuriame – naujosios tvarkos paliestų žmonių patirtys ir pastangos ne tik gyventi, bet ir išsaugoti žmogiškumą. Pasipriešinimas susvetimėjimui ir kvietimas kitame pamatyti žmogų, nuoširdūs atsivėrimai, trumpos istorijos ir išskirtinės diskusijos.

STI kanalas Contribee: https://contribee.com/sveikatos-teises-institutas

STI kanalas Patreon: https://www.patreon.com/sveikatosteisesinstutitas

#ašesumes

Visos teisės saugomos ©

NAUDINGOS NUORODOS

PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ!

[wpforms id="2329" title="false"]